У місті може стартувати мультипроект під назвою Буча – місто майбутнього очима дітей (ОПИС ПРОЕКТУ)

23. 05. 2017


Дитяче мислення відрізняється від дорослого, воно нестандратне, позбавлене стереотипів. Елементи поданих нижче ідей можна реалізувати в плануванні та організаційній сфері міста.

 Буча – місто майбутнього очима дітей

Проекту «Місто майбутнього» передувала серія лекцій, які сформували загальне бачення передового розвитку міста у дітей, а саме: «Сучасна архітектура», «Робототехніка», «Професії майбутнього», «Альтернативні джерела енергії», «Охорона навколишнього середовища», «Хмарочоси»,  «Наука і техніка 21 ст.», «Автомобілі майбутнього» та ін.

Прослухавши лекцію про нові технології в містах, планування міст майбутнього, екологію, архітектуру, транспорт, діти розробили проект міста майбутнього, сформували пропозиції, які виведуть Бучу на вищий рівень.

Робота велась в таких напрямках:

1. Транспорт

2. Спорт

3. Екологія

4. Архітектура

5. Озеленення міста

6. Культура

 Транспорт

Електроавтобус на сонячних батареях

Населення міста стрімко зростає, а прохідні з інших населених пунктів автобуси не повністю задовільняють потреби місцевих жителів. Оскільки Буча є однією з передових міст у впровадженні інноваційних технологій, народилася ідея запуску автобуса, який курсуватиме по Бучі. На даху даного транспорту можна встановити сонячні панелі. Робота такого автобуса полягає в поєднанні використання електро-заправки та відновлюваної енергії (використовуючи сонячну енергію).

Прокат велосипедів або електроскутерів по місту

 Актуальним стане сервіс прокату велосипедів. Створивши кілька точок прокату, бучанець зможе пересуватись на орендованому велосипеді, повертаючи його в найближчому пункті. Взяти в оренду велотранспорт можна від кількох годин до одного дня.

Також можна створити сервіс прокату електроскутерів. Це зберігатиме екологію та створить комфорт для жителів прогресивного міста.

 Спорт

Збільшення видів спорту в місті

 В Бучі, за оцінкою дітей, добре розвинена можливість займатися футболом.  І щоб розвивати дитячі команди в даному спорті, є ідея створення вищої, першої, другої ліги з футболу, а також розвиток окремих потенційних гравців.

В місті необхідно впроваджувати й інші види спорту, такі як хокей, фігурне катання, гандбол, американський футбол та ін.

 Будівництво спортивного центру, медійний майданчик

Для розвитку нових для Бучі видів спорту можна запланувати будівництво спортивного центру (з підземним паркінгом та сферою харчування), де будуть представлені майданчики для нових видів спорту. Орендна плата за майданчики може зніматся з команд. В спортивному центрі  медійний майданчик, де на екранах транслюються матчі, змагання з різних видів спорту.

 Екологія

Створення науково-технічної станції з альтернативними джерелами енергії

 У місті (або в школах) можна створити науково-технічну станцію, де будуть встановлені прилади для добування альтернативних видів енергії: сонячні панелі (енергія сонця), вітряки (енергія вітру), використання п'єзоелектрики.

 На цій станції працюватимуть співробітники центру та діти (найкращі за показниками в школах). Діти згодні працювати за рахунок навчання або за безкоштовні обіди. Така наукова робота буде корисною для дитини. З таких юних «працівників», які знаються на альтернативній енергії, розуміють принцип роботи передових приладів, можуть вирости дослідники, науковці. А сама енергія може використовуватися в цілях навчальних закладів або міста.

 Зали активності у школах

Є ідея встановити у школах зали активності, де діти шляхом необмежених фізичних вправ, бігу виробляють електрику за рахунок пьєзо-покриття в цих залах. Такі покриття можна встановити і в коридорах, де під час перерви активність дітей може перетворюватися, наприклад, на зарядку телефонів. Електрика йде на потреби школи.

Архітектура

Школа, яка будується

Діти пропонують доповнити будівлю нової школи (яка зараз будується) арт-конструкціями, розмалювати її в різні кольори. Зовнішній вигляд дитячих закладів освіти впливає на психологічний стан дітей під час навчання. Поруч зі школою можна встановити басейн потібно ресторану Кобе, Японія.

Архітектура в стилі Біо-тек

У місті будуються нові види будівель в стилі Біо-тек – наймолодший, сучасний напрямок архітектури, основується на природніх формах, плавних лініях, екологічності.

 Озеленення міста

Теплиці на даху шкіл та багатоповерхових будинків

На даху шкіл та будинків можна посадити кущі, рослини з овочами, фруктами, квітами. Фрукти та овочі можна використовувати для потреб школи.

Ботанічний сад

Надихнувшись прикладом Сінгапуру, діти вирішили створити екологічний природний парк (ботанічний сад), виконаний в стилі Біо-тек, де ростуть багато видів рослин, живуть тварини і комахи. Парк, в якому є міні-зоопарк, водойма у формі величезної пальми з дрібними водоплавними видами тварин.

Культура

Буккросінг

Встановлення точок обміну книгами по місту.

Репертуар книг може бути як класика, так і дитяча література.               

Арт-галерея

Відкриття галереї картин Бучанських художників та  робіт дітей, які теж можуть продаватися.

В цілому діти бачать своє місто передовим у всіх сферах: машини-роботи в сфері обслуговування супермаркетів, автоматичний екологічний міський транспорт, відмова від масового використання автомобілів, відновлювальна енергетика, парки і зелені зони, екологічність, сучасна архітектура.

Проект заснований Лекторій – унікальна організація не тільки в Бучі, а й в Україні. Ми позиціонуємо себе, як дитячий університет, в якому проходять цікаві лекції на різні теми: технічні та наукові досягнення людини, природні явища, космос, фізика, хімія, біологія, мистецтво і багато іншого.  Кожна лекція включає в себе практичне завдання, на якому дитина закріплює інформацію.city.bucha.org