У Бучі продовжать встановлювати світодіодні ліхтарі

19. 07. 2016


Майже 4 місяці органи місцевого самоврядування платять за вечірнє і нічне освітлення вулиць за єдиним роздрібним тарифом із застосуванням коефіцієнта 0,6 – замість 0,25, як було раніше.

Іншими словами, видатки населених пунктів на вуличне освітлення зросли у 2,4 рази. Нагадаємо, що освітлення вулиць та інших громадських місць (парків, скверів) здійснюється коштом міськрад і сільрад.

Експерти Асоціації міст України переконані, що це створить додаткове навантаження на місцеві бюджети, які і так не надто наповнені.

Відсутність освітлення на вулицях призведе до зростання рівня злочинності та соціальної напруги серед населення.

- Мусимо перерозподілити видатки бюджету, щоб забезпечити вуличне освітлення. Від цього залежить безпека на вулицях міста, - зазначив мер Бучі Анатолій Федорук.

До речі, в Європейському Союзі, куди Україна прагне вступити, всіляко заохочується використання електрики вночі, в тому числі і через пільгові тарифи. У Франції взагалі встановлений нульовий тариф на зовнішнє освітлення населених пунктів.

- Аби й надалі вулиці міста освітлювалися у нічні години, впроваджуватимемо світодіодні ліхтарі, - заявив Анатолій Федорук. – Це дасть змогу у подальшому економити. Термін їхньої окупності – 3-5 років.

bucha-rada.gov.ua

 

 

 city.bucha.org