Сталь і Чорноморець у Бучі розійшлися миром

01. 10. 2016

Матч молодіжної команди «Сталі» з ровесниками з «Чорноморця» супроводжувала чудова погода, і суперникам нічого не заважало показати свої найкращі якості. Зауважимо, що в цьому поєдинку зустрічалися сусіди по турнірній таблиці: одесити займали шосте місце, кам'янчани - сьоме. "Сталевари" не могли допомогти Артур Данієлян і Артем Хоцяновський, які в попередньому турі заробили видалення. До речі, в 9-му турі на виїзді завдяки голам Михайла Месхі та Юрія Климчука підопічні Єгіше Мелікяна здолали з рахунком 2:0 молодіжний склад Кропивницького «Зірки». Що стосується молодіжки «Чорноморця», то до звітної гри безпрограшна серія «моряків» становила п'ять матчів, в останньому турі одесити на своєму полі обіграли «Дніпро» U-21 - 2:1 (голи в активі Гіоргі Гадрані і Дениса Норенкова).

У дебюті господарі планомірно стали осаджувати ворота суперника, і зробили один небезпечний випад, проте голкіпер гостей Данило Канєвцев виявився на місці. Поступово «моряки» почали приходити до тями і діяти достатньо небезпечно. Одним з лідерів одеського колективу був бразилець Матеус, який не боявся брати ініціативу на себе і часом обігравав по два-три опонента. В одному з таких моментів Матеус пробрався впритул до штрафного «Сталі», але його удар блокували захисники. Зате в іншому епізоді, після подачі кутового, бразилець був на висоті - в прямому і переносному сенсі цього слова, відправивши м'яч у сітку воріт Олександра Бандури. Перед цим екс-голкіпер нашої національної збірної нейтралізував небезпечний удар в упор, і показав надійну гру на виходах. Коли ж воротар кам'янчан вже був безсилий, майстерність підвело атакуючого півзахисника гостей Андрія Вареника, який пробив мимо.

Окремих похвальних слів заслуговує момент з 11-метровим. По-перше, відмінно зіграв лівий захисник «Сталі» Микола Павлюк, який елегантно, прихованим пасом повз двох суперників, віддав у вільну зону на лівого півзахисника Юрія Климчука. Той увірвався в штрафну, прокинув м'яч повз захисника, який зіграв не за правилами. Арбітр без роздумів вказав на «точку». Пенальті чітко реалізував капітан команди Антон Антошин. Це повинно було сколихнути «Сталь», однак команда ледь не пропустила: забійний момент упустив Норенков, який з кількох метрів головою пробив неточно. За кілька хвилин до перерви Климчук, який заробив 11-метровий, міг стати автором результативного пасу, але м'яч після його тонкої передачі в штрафну не зміг «приборкати» Богдан Кушнаренко.

Після перерви, коли «Сталь» вже не дозволяла супернику так привільно себе почувати, саме Кушнаренко був однією з найбільш помітних фігур на полі. В одному з моментів він проявив індивідуальну майстерність, обійшов опонента, увірвався в штрафну і віддав на Данила Сластінова. Центральний нападник з кількох метрів, коли, здавалося, м'ячу нікуди більше подітися, крім як залетіти в сітку, пробив так, що голкіпер зумів парирувати удар. Єгіше Мелікян не приховував свого розчарування, і незабаром після цього замінив форварда. У «Сталі» ще міг відзначитися Кирила Костенка, але його хльосткий удару здалеку трохи забракло влучності. На останніх хвилинах наставники показали бажання вирвати перемогу: у одеситів пішов вперед центральний захисник Гадрані, який в одному з моментів головою відправив м'яч у дальній від себе кут, але виручив Бандура. А у «Сталі» на вістрі атаки став грати Михайло Месхі, який виділявся у складі кам'янчан своїм баченням поля, спокоєм і впевненістю. Однак створити щось небезпечне йому не судилося.

На заключній компенсованій до основного часу хвилині господарі ледь не втратили нічию, коли заробили небезпечний стандарт прямо біля своєї штрафної. Але одесити не скористалися цим шансом, після чого арбітр відразу дав свисток, зафіксувавши чергову світову суперників. У минулому сезоні на своєму полі «Сталь» також зіграла внічию з «Чорноморцем», тільки з рахунком 2: 2.