Під загрозою сховище ядерного палива ЧАЕС: рейдери захопили ЮТЕМ

09. 10. 2016


Під Києвом відбувається рейдерська атака на підприємство, яке будує енергоблоки атомних станцій, а також сховище ядерних відходів для Чорнобильської АЕС.

Про це повідомив заступник директора ПАТ Південтеплоенергомонтаж (ЮТЕМ) Руслан Свінціцький.

За його словами, 7 жовтня група невідомих осіб за підтримки півсотні “тітушек” зробила захоплення підприємства, в ході якого призначила “нового” главу правління.

– Сьогодні ми дізналися, що стратегічне для України підприємство ЮТЕМ, яке побудувало 15 атомних енергоблоків, більше половини українських ТЕС, яке будує сьогодні сховище ядерних відходів на Чорнобильській атомній станції, є боржником якоїсь компанії СНМ, яка складається з 7 чоловік і торгує солодощами. За рішенням Госпсуду Києва, нас примушують віддати невідомий нам борг в 5 млн. грн., Описавши наше майно. Ми поки не уявляємо, хто може стояти за всім цим. Це може бути, як банальний бандитський наїзд з метою викрасти майно або фінансові ресурси, так і далекосяжна гра по захопленню або блокуванню роботи ПАТ, що в підсумку може призвести до зриву великих міжнародних контрактів державного значення, – сказав він.

Він також додав, що за рішенням Оболонського районного суду Києва, на посаду голови правління ЮТЕМ “відновлено, раніше незаконно звільнену” якусь Колесникову Олену, яка тепер керує всім холдингом.

– Така людина у нас ніколи не працював ні на якій посаді. Ми з’ясували, що пані Колесникова проживає на окупованій території Луганської області та в Україну за останні півтора року не в’їжджала. Рейдери на даний момент роблять спроби вивести гроші з рахунків компанії. Поки їх зупиняє лише те, що банк тимчасово заблокував рахунки. Але вже через 5 днів загарбники зможуть переправити кошти куди побажають, – підкреслив Свінціцький.

На ЮТЕМ сподіваються, що правоохоронні органи дадуть адекватну оцінку спробі силового захоплення стратегічного підприємства. Уже сьогодні вдалося з’ясувати, що частина молодих людей, які захопили адміністративну будівлю ПАТ Південтеплоенергомонтаж в Бучі були найняті за 250 грн. в передмісті Києва, зокрема, в м.Фастів.

– Юристи компанії вже подали зустрічні позови для оскарження судових рішень вищезгаданих судів. А також ми готуємо відповідні звернення в прокуратуру, СБУ в Адміністрацію президента, оскільки проблема – державного рівня. Це стосується не тільки будівництва ядерного об’єкту в зоні відчуження, (партнером проекту є американська компанія Holtec. – Ред.) а й розробки проекту адаптації американського ядерного палива для українських АЕС. Україна планує відмовитися від російського ядерного палива на користь інших постачальників і ЮТЕМ сьогодні розробляє механізм інтеграції нових паливних елементів в існуючі енергоблоки українських АЕС, – пояснив Свінціцький.

За його словами, крім голови правління всього ПАТ, рейдери шляхом юридичних маніпуляцій також змінили директора одного з підрозділів, що входять в холдинг – ЮТЕМ Інжиніринг. Причини вибору саме даного підприємства поки не відомі.

fakty.ictv.ua

 city.bucha.org