Ода меру Бучі від голів прилеглих сіл з незрозумілими фактами

05. 08. 2016


5 серпня газета "Бучанські новини" опублікувала заяву сільських голів Блиставиці, Гаврилівки, Луб’янки, Мироцького і Синяка з приводу обшуків ГПУ 21 липня у Бучі. Заява у повному обсязі наведена нижче. Правда більше це схоже на оду міському голові Бучі анатолію Петровичу Федоруку. Його ім'я у невеличкому тексті згадується сім разів. При цьому, голови сел ніяким чином не згадують інших політичних діячів, які можуть бути притягнуті до відповідальності в разі доведення обвинувачень, які ще, навіть, не висунуті нікому.

Крім того, очільники сел згадують про "10-14" років після "певних підозр". Тут, скоріше за все, вони, як і більшість людей, які не ознайомилися з документами ГПУ, людей говорять про рішення БСР 2002 року про яку увесь час говорять активісти. Хоча ГПУ, навіть, не брала до уваги 2002 рік і виключно Анатолія Федорука.

Наводимо офіційну позіцію Генпрокуратури з приводу обшуків у Бучі і Ірпені "здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Бучанської та Ірпінської міських рад при незаконному вилученні належних державі земель лісового фонду площею 890 га поблизу м. Буча, зміни їх цільового призначення та подальшого переведення до земель житлової та громадської забудови" і "За рахунок вказаних вище земель лісогосподарського призначення Бучанською міською радою протягом 2006-2012 років незаконно відведено у власність земельні ділянки низці фізичних осіб, у тому числі підставних". Детальніше ознайомитись можна на офіційному саті ГПУ:

"Ми, сільські голови Світлана Микиша, Олег Покрасьон, Анатолій Новиченко, Олександр Деревенський та Павло Єрига, виступаючи від імені ввірених нам громад, обурені тим, що в багатьох ЗМІ та в інтернет ресурсах однобоко і тендеційно висвітлюються події, які відбулися в Бучі 21 липня цьогоріч. Як відомо, цього дня правоохоронними органами були проведені брутальні обшуки Бучанської міської ради та помешкання її очільника Анатолія Федорука. 

Ми повністю підтримуємо Бучанську громаду, депутатів місцевої ради, які миттєво відреагували і вирішили на знак протесту блокувати Варшавську трасу, а на позачерговій сесії міські обранці ухвалили звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра, Голови Верховної Ради України, Генерального прокурора, Міністерства юстиції та Національної поліції з приводу блокування роботи міського виконкому. У цьому і сила Анатолія Федорука, яка зосереджена в довірі і підтримці місцевої громади.

Наші земляки вірять в Анатолія Петровича, тому й дали згоду на створення Бучанської об’єднаної громади. Практично вона вже створена і залишилось лише затвердити її на державному рівні. Та жителі наших сіл, селища і міста добре розуміють, що за липневою кампанією обшуків проглядаються чиїсь далекосяжні наміри будь-що завадити створенню компактного і самодостатнього об’єднання. Ці мотиви яскраво проглядаються і між рядками окремих повідомлень ЗМІ. Чомусь вони не хочуть бачити красу Бучі в її інфраструктурі, чудових парках, скверах, майданах, у нових жилих кварталах і навіть у малих атхітектурних формах. Анатолій Петрович так багато зробив для Бучі і бучанців, для об’єднаної громади, що навіть важко уявити, як вони можуть існувати одне без одного. 

Для демократичної держави така брутальна форма проведення слідчих дій неприйнятна. Ми проти такої вакханалії, бо вона кидає тінь на всю систему органів самоврядування. А якщо і є певні підозри, то їх потрібно з’ясовувати в строго юридичному полі і не через 10 – 14 років, як це чинять правоохоронні органи нині. 

Ми сподіваємося, що правоохоронні органи діятимуть виключно в межах закону, не допускаючи навіть натяку на переслідування майбутнього керівника об’єднаної громади Анатолія Федорука. 
Ми довіряємо цій людині і переконані – наше об’єднання в майбутньому, як і Буча нині, також стане кращим не лише в рідній Київській області, а й в Україні. 
Одночасно закликаємо ЗМІ негайно припинити різного роду спекуляції на цю тему. Не можна давати купці злостивих крикунів руйнувати те, що громада Бучі на чолі з міським головою Анатолієм Петровичем будувала десятиліттями для нас з вами і наших нащадків.

Ми - за Бучанську об’єднану громаду на чолі з Анатолієм Федоруком!

Сільські голови: 
Світлана Микиша, 
Олег Покрасьон, 
Анатолій Новиченко, 
Олександр Деревенський та 
Павло Єрига.

Блиставиця - Гаврилівка - Луб’янка – Мироцьке – Синяк – Буча.

Фото: bucha.com.uacity.bucha.org