Мешканці звинувачують ЖК Нова Буча у халтурі, а забудовник готовий відстояти свою честь

30. 01. 2017


Нещодавно редакція Thebuchacity отримала прохання якимось чином поширити «крик душі» однієї з мешканок ЖМ «Нова Буча». У повідомленні йшлося про чималу кількість проблем , з якими власники квартир у цьому житловому масиві зіткнулися з початком осінньо-зимового періоду:

«Шановна адміністрація міста. Просимо вас звергнути увагу на якість будівництва ЖК «Нова Буча». Якість будинку, що здали, залишає бажати кращого. Представники забудовника, не бажаючи визнавати помилки, звинувачують мешканців у всіх проблемах, які виникли з початком осінньо-зимового періоду. У квартирах сирість, пліснява, вентиляція працює не у тому напрямку, вентиляційні канали конденсують. Жити у таких умовах дуже важко. Час іде, а виправляти огріхи ніхто не поспішає. Це вже крик душі в надії бути почутими».

Жінка, яка надіслала нам це повідомлення також зазначила, що цю тему найближчим часом можуть висвітлити і на ТБ.

Звичайно, як Thebuchacity часто робить, ми вирішили виставити на загал це повідомлення, але перед тим звернулися до представників забудовника і досить швидко отримали вичерпну відповідь від директора ТОВ «Буча міськбуд» Катерини Заріцької. Пані Катерина наголошує на частій вині самих мешканців квартир, що було встановлено створеною забудовником комісією. Попри це, у листі стверджується, що вже ініційовано звернення до незалежної експертної організації для виявлення причин можливих недоліків при проектуванні і наступному будівництві житлового комплексу, з метою їх подальшого усунення.

Наводимо лист від ЖК «Нова Буча» у повному обсязі:

«Шановна редакціє!

Забудовником ЖМ «Нова Буча» приділено достатньо уваги питанням, що задається на форумах і в ході письмових звернень власників квартир до Керуючої компанії ЖМ «Нова» Буча та Забудовнику.

Забудовником, на сьогоднішній день, створена комісія з профільних фахівців із залученням проектувальників для повного і всебічного вивчення ситуації, що склалася. Складено акти обстеження низки квартир, від яких надійшли відповідні скарги на вогкість в квартирах і неправильну, з точки зору мешканців будинку, роботу системи вентиляції.

На жаль, при обстеженні виявлено порушення в експлуатації квартир їх власниками, які поряд з іншими причинами (в сукупності причин) могли призвести до наслідків, які виникли, а саме:

установка примусової вентиляції;

зменшення проектних лінійних розмірів вентиляційних отворів;

не дотримувався регламент і технології виробництва робіт при виконанні ремонтів у квартирах;

відсутність культури виробництва ремонтних робіт неодноразово призводила до засмічення каналів госппобутової каналізації і, як наслідок, її прориву у підвалі ...

Крім того, є негативний фактор, пов'язаний з тим, що, не дивлячись на те, що всі квартири продані, не всі квартири заселені і в них відсутнє опалення і не підтримується нормативна мінімальна температура приміщень, що також призводить до тепловтрат будинку в цілому, збільшення вологості повітря, утворення конденсату.

Така експлуатація будинку в цілому суперечить ДСТУ Б В.2.5-33: 2007 «Поквартирне теплопостачання житлових будинків з теплогенераторами на газовому паливі з закритою камерою згоряння з колективними димарями и димохідними системами», згідно з яким взимку, без винятків для всіх власників квартир житлового будинку необхідно підтримувати мінімально достатні параметри температурного режиму в приміщеннях, а саме не нижче +16 С, і заборонено повне відключення джерела тепла в зимовий період.

Слід зазначити, що нами, як Забудовником комплексу, ініційовано звернення до незалежної експертної організації для виявлення причин можливих недоліків при проектуванні і наступному будівництві житлового комплексу, з метою їх подальшого усунення, якщо такі будуть експертами встановлено.

Висновок будівельно-технічної експертизи буде опубліковано на офіційному сайті проекту «Нова Буча» після його отримання.

З повагою,

Директор ТОВ «Буча міськбуд» К. Заріцька»

Зрештою, Thebuchacity не залишить вирішення цієї проблеми осторонь і буде повідомляти будь-які зміни у процесі.

Нагадаємо, у липні "Нова Буча" подарувала 10 квартир учасникам бойових дій.

Фото: Нова Бучаcity.bucha.org