ГПУ розпочала внутрішнє розслідування через "злив" про підготовку обшуків в Ірпені

22. 07. 2016


За словами Луценка, Карплюк знав про обшук заздалегідь.

Генеральна прокуратура розпочала внутрішнє розслідування, щоб з'ясувати, хто напередодні обшуків попередив мера Ірпеня Володимира Карплюка про підготовку операції. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на прес-конференції в Ужгороді.

"Воно (внутрішнє розслідування – ред.) почалося з учорашнього дня", - сказав Луценко. Відповідаючи на запитання, хто міг попередити мера Ірпеня про підготовку обшуків, генпрокурор сказав: "Якщо б ми знали, ми не призначали б внутрішнє розслідування. Наскільки я знаю, це зробили представники правоохоронних органів".

"Були задіяні і МВС, і СБУ, і прокуратура. Тепер встановлюємо (хто це зробив - ред). На його захист мені телефонував один із народних депутатів... але це свідчить про те, що він вже на цей момент знав", - додав він.

Луценко розповів, що дзвінок від депутата він отримав ввечері напередодні дня обшуків. "Тому як мінімум один із мерів знав про операцію", - зазначив Луценко. Він також запевнив, що в цій справі немає жодного політичного мотиву. За словами генпрокурора, у слідства не було намірів затримувати фігурантів справи негайно.

Луценко також вважає, що на цей момент вже отримана інформація, необхідна для подальшого слідства і повідомлення про підозру найближчим часом.

Як повідомлялося, в рамках справи про розкрадання 890 га лісу підрозділи ГПУ, СБУ та МВС провели обшуки за місцем проживання мерів Бучі та Ірпеня, а також ще за 31 адресою. Генпрокурор Луценко зазначив, що після того, як ГПУ після революції через суд повернула ці землі в держвласність, ділки почали її дерибанити по новому.

Своєю чергою мер Ірпеня Володимир Карплюк заявив, що обшуки - це помста, спровокована перемогою на виборах в Коцюбинському. Він також заявив, що йому "злили" інформацію про майбутній арешт. За результатами обшуків ГПУ запевнила, що було вилучено чимало документів, які підтверджують незаконні дії мерів. А також заспокоїла власників квартир, побудованих на ціх землях - їхні права власності ущемлені не будуть.

tsn.uacity.bucha.org