Екс-кандидат на посаду міського голови Бучі прийшов з обшуком у СБУ

16. 05. 2017


Колишній кандидат на посаду міського голови Бучі Андрій Скринник прийшов з обшуком в СБУ Черкаської області. Про це він написав у групі Рада Адвокатів України:

"Розважаюсь в Черкасах, може комусь буде цікаво)
Приїхав обшукувати УСБУ в Черкаській області, даю їм ухвалу, давайте відчиняйте, буду обшук проводити.
Після півгодинної наради, керівництво СБУ заявило, що вважає ухвалу незаконною та буде її оскаржувати )))
Ухвалу... про обшук... будуть оскаржувати.... "

Це повідомлення передувало поширеному самим Андрієм Скринником посиланням на новину provce.ck.ua

Управління СБ України в Черкаській області відреагувало на оприлюднену в мережі інтернет інформацію про рішення Печерського районного суду щодо обшуку  адміністративого приміщення спецслужби. Як інформує прес-служба Управління, це рішення не відповідає вимогам чинного законодавтсва та буде оскаржено в судовому порядку.

- На нашу думку вказана ухвала не відповідає вимогам чинного законодавства. Звертаємо увагу, що ухвала передбачає доступ адвоката, який не має допуску до держтаємниці, в усі без виключення приміщення Управління СБУ, наприклад в підрозділи контррозвідки, де зберігаються цілком таємні документи. Вважаємо, що в умовах російської агресії, захист громадянина, який підозрюється у корупції, не може бути аргументом для виникнення потенційних загроз національній безпеці. Службою вказана ухвала оскаржена в апеляційному порядку. Після винесення апеляційною інстанцією рішення СБУ виконає його у встановленому законодавством порядку, - зазначила керівник прес-служби УСБУ в Черкаській області Катерина Дрога.

Нагадаємо, що у липні 2016 року співробітники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою України викрили на хабарі голову Свідівської сільської ради Черкаського району та голову правління громадської організації «Агенція антикорупційних реформ», повідомляє прес-служба Управління СБ України в Черкаській області.

Правоохоронці задокументували, що зловмисники вимагали у приватного підприємця 184 тисячі доларів США за сприяння у наданні йому у власність земельної ділянки площею у шість з половиною гектарів. Оперативники спецслужби затримали чиновників поблизу сільської ради під час отримання чергової частини коштів у сумі 170 тисяч американських доларів. На сьогодні досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України триває. Затриманим оголошено про підозру в скоєнні злочину. Наразі фігуранти справи ознайомлюються з матеріалами кримінального провадження.

Наступного тижня матеріали закінченого досудового розслідування будуть скеровані до суду. Як стверджують у  прес-службі УСБУ в Черкаській області, під час проведення досудового розслідування адвокат підозрюваного надав до суду недостовірну інформацію, отримавши таким чином дозвіл Печерського районного суду міста Києва на проведення обшуків у адміністративній будівлі Управління СБ України в Черкаській області.city.bucha.org