Буча стане членом Асоціації міст, що навчаються

25. 02. 2018


Місто наблизилося за крок до запровадження цієї концепції, яка передбачає оперативний і прагматичний підхід до організації освіти упродовж життя на рівні громади міста.

Бучанськй міський голова Антолій Федорук провів зустріч із представниками DVV International в Україні щодо поглиблення роботи Центру освіти для дорослих, що діє у місті з 2013 року.

Про це повідомляє MyBucha з посиланням на прес-службу Бучанської міської ради. 

“Неформальна освіта, хоча й може плануватися „зверху”, але реально виникає й здійснюється тільки як відповідь на конкретний освітній запит „знизу”,- зазначив важливий аспект у роботі Анатолій Федорук. – “Маємо спільно визначати пріоритети у роботі, реагуючи на освітні виклики”.

Обидві сторони діалогу заявили, що сьогодні не можна за один раз, навіть за 5 або 6 років, підготувати людину до професійної діяльності на все життя, адже щорічно обновляється близько 5 % теоретичних і 20 % професійних знань.

Саме тому народні університети у всьому світі забезпечують різноманітним групам населення можливість адаптуватися до мінливих умов життя.

Відбувається це через мовну підготовку, отримання психологічних, культурологічних та інших знань, комунікативних навичок, спеціальних умінь тощо .

Освіта для всіх, незалежно від соціального класу, статі, освіти, віку, релігії, ідеології чи національної приналежності має на меті подолання особистих викликів, професійних та соціально-життєвих ситуацій, розвиток та закріплення існуючих компетенцій.

Сьогодні у Бучі створюється новий інформаційний центр, який зможе стати одним із складових цілої системи, яка довела свою ефективність. Творчими осередками реалізації проекту стануть у недалекому майбутньому і Будинки культури.

Вчитися все життя, цікаво і корисно проводити час, інвестуючи у майбутнє- ці ідеї об’єднують людей у 40 країнах світу людей від 16 і до 80 років. Тут можуть знайти себе люди з інвалідністю, учасники АТО, внутрішньо переміщені особи.

Передбачається у подальшому «посадити» за парти батьків, аби вони більше мали інформації про нову школу, соціальні осередки, ймовірно, запрацюють у напрямку надання юридичних послуг.

mybucha.com.ua

 city.bucha.org