«Наші діти не можуть танцювати, так як від вибуху гранати в Бучі, їм пошкоджено ноги». Лист матері

12. 09. 2016


Шостого грудня 2015 року в м. Буча від вибуху гранати постраждали четверо неповнолітніх дітей, Зайченко А., Лаговська А., Дешко А. та Дернова М. У результаті вибуху гранати діти отримали середньої тяжкості тілесні ушкодження у вигляді уламкового поранення ніг, обличчя та спини. Діти в цей день давали концерт у Центральному Будинку культури, що розташований по вул. Пушкінська, для захисників України та учасників АТО. Після концерту вирішили сходити в піцерію, оскільки у Андрія Зайченка цього дня був день народження. Коли вони перейшли перехрестя вулиці Енергетиків і  бульвару Богдана Хмельницького, направляючись до піцерії «Алладін», то побачили як група людей дуже голосно сварилася. Зі слів моєї доньки, Марії Дернової, вони почули свист і спалах, як від петарди. Потім Андрій Зайченко крикнув: «Біжимо, це – граната!».

Я не можу передати стан батьків в той час, коли нам повідомили, що наші діти знаходяться в травматологічному відділенні, тому що були поранені від вибуху гранати.

Я не можу в листі передати той біль дітей, який вони відчувають зараз.  Всі четверо неповнолітніх дітей – із Бучанського зразкового хореографічного колективу «Фантазія». Свого часу вони представляли Україну на міжнародному танцювальному конкурсі, але наразі діти не можуть танцювати, так як від вибуху гранати, їм пошкоджено ноги. Ноги у дітей німіють так, як уламки гранати залишилися в м’яких тканях ніг.

Станом на 5 вересня 2016 року кримінальна справа зайшла в глухий кут, немає результатів експертизи на підтвердження, що це була бойова граната РГД5.

Тому я вирішила публічно звернутися до правоохоронних органів з проханням допомогти розібратися у такій, як виявилося, нелегкій  кримінальній справі.

З грудня 2015 року уламки гранати знаходилися в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. В Ірпінському відділі поліції в Київській області нам повідомили, що вищевказаний інститут експертиз один на всю Україну, і невідомо, коли будуть готові результати нашої експертизи. Коли ми звернулися до начальника Ірпінського відділу Києво-Святошинської прокуратури, старшого радника юстиції, І.Рамазанова, нам повідомили, що уламки гранати забрали в інший інститут на експертизу, і вона буде готова через два тижні. Коли ми звернулися через два тижні, то нам повідомили, що там не роблять таку експертизу, і наші уламки гранати знаходяться на експертизі вже в третій лабораторії – в Київському міському науково-дослідному експертно-кримінальному центрі МВС України, що в м.Києві на вул. Володимирська,15.

Я, Литвинчук Тетяна Анатоліївна, зверталась 9 липня 2016 року із заявою до Генерального прокурора України, Луценка Ю.В., щоб він посприяв у вирішенні даного питання. Мою заяву переправили в Прокуратуру Київської області, а ті в свою чергу – до прокуратури м. Ірпеня та Бучі.

Того ж дня я також направила заяву до Міністра внутрішніх справ України до Авакова А.Б. Де мені було сказано, що згідно із законодавством моя заява направлена до Національної поліції України. В Головному управлінні НП в Київській області мені повідомили, що матеріали кримінального провадження перебувають на вивченні у прокуратурі Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області, і коли вони повернуться до Ірпінського ВП, то буде вжито заходів щодо повного, швидкого та неупередженого розслідування кримінального правопорушення (лист від 09.08.2016 р.).

Першого  вересня 2016 року ми прийшли на прийом до начальника Ірпінського відділу поліції НП в Київській області Падюка І.Г. Дівчина, що сиділа на пропускному, повідомила, що начальник не приймає і що потрібно було попередньо записатися на прийом (перед цим 29.08.2016р. я була в поліції і вона мені не сказала, що потрібно було записуватися заздалегідь, а лише, прийом начальника щочетверга о 17.00-19.00).

Станом на 05.09.2016 року ми не відчули ніяких змін в нашій справі. Незгодна, що з підозрюваного Пронченка Андрія Анатолійовича зняли обвинувачення, що передбачене ч.4 ст.296 КК України – грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, вчинене із застосуванням іншого предмета, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень. Також ми не згодні з тим, що гр.Пономаренко С.А. та гр.Пономаренко К.С. в кримінальному провадженні йдуть як свідки, а не як співучасники даної справи.city.bucha.org